"/>
KOSZYK JEST
PUSTY

665 962 695

biuro@4chemicals.pl

Aktualności

mar16

Jak walczyć z korozją - farba antykorozyjna

Na samym początku zabezpieczenia przed korozją należy skupić się nad dobraniem odpowiedniego środka do warunków środowiska. Korozję możemy stosunkowo obniżyć poprzez działanie inhibitorów korozji (opóźniaczy), które na powierzchni metalu tworzą ochronną warstewkę. Ochrona warstewka hamuje korozję na powierzchni elementu na którym została utworzona. Jeżeli mamy do czynienia z korozją w środowisku zasadowy (alkaicznym) jako opóźniacze możemy stosować sole arsenu, cyny, magnezu i niklu, natomiast w środowisku kwaśnym klej, krochmal, albo białko.

W celu zabezpieczenia metalu przed wpływem czynnika korozyjnego najczęściej stosuje się malowanie farbami z zawartością cynku.

mar  16
Więcej
lut04

Proszek cynkowy do zabezpieczania elementów metalowych

Proszek ZnW1 i ZnB1 otrzymany przez naszą firmą 4Chemicals Sp. z o.o. nadaje się doskonale do powlekania żelaza, stopów żelaza oraz innych metali i ich stopów w procesie cynkowania termodyfuzyjnego, dzięki czemu zarówno na powierzchni jak i w głębszych warstwach metali (i ich stopów)powstaje warstwa ochronna odporna na korozję spowodowaną warunkami atmosferycznym, bądź innymi.

 
lut  04
Więcej
sty28

Korozja elementów mocujących. Jak jej przeciwdziałać ?

Bardzo dużym problem podczas użytkowania maszyn, urządzeń, jak również budynków o konstrukcji stalowej jest korozja gwintów elementów mocujących. Głównie na co dzień z takim problem też się spotykają drogowcy, kolejarze, gdzie korozja powoduje duże problemy z odkręceniem śruby mocującej. Zazwyczaj w takich przypadkach następuje odcięcie skorodowanej śruby i wymiana jej na nową. Takie zabiegi są czasochłonne i wiążą się z dużymi wydatkami.
sty  28
Więcej
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl