"/>
KOSZYK JEST
PUSTY

665 962 695

biuro@4chemicals.pl

Proszek cynkowy do zabezpieczania elementów metalowych

lut04

Proszek cynkowy do zabezpieczania elementów metalowych

Proszku złożony jest z mieszaniny sproszkowanego cynku i tlenków metali o ściśle określonym składzie procentowym chronionego patentem. Proszek z powodzeniem może być stosowany w przemyśle metalurgicznym, przemyśle ochrony przed korozją – procesy zabezpieczania powierzchni metali i ich stopów przed korozją, takie jak szerardyzacja, cynkowanie termodyfuzyjne i inne procesy, w których stosuje się proszek cynkowy w celu zabezpieczania przed korozją oraz zwiększenia wytrzymałości mechanicznej i fizykochemicznej.

 

Za pomocą poniższego produktu otrzymuje się trwałe powłoki cynkowe o bardzo charakterystycznym wyglądzie i twardości poprzez dyfuzję proszku w głąb warstwy metali ( i ich stopów).

W przemyśle powyższy proces znany jest pod nazwą szerardyzacji (nazwa pochodzi od twórcy procesu: SherardCowper-Coles ), oraz pokrewnego procesu jakim jest cynkowanie termodyfuzyjne.

Cynkowanie termo dyfuzyjne bazuje na reakcjach zachodzących w piecu pomiędzy detalami metalowymi a proszkiem, w skład którego wchodzi cynk. Reakcja zachodzi w temperaturze 310ᵒC- 490ᵒC. W wyniku zachodzących procesów na metalu powstaje szereg warstw ochronnych – zewnętrzna oraz zdyfundowane warstwy przejściowe. Tak powstała powłoka skutecznie chroni detale przed korozją – dużo skuteczniej niż ma to miejsce w przypadku innych stosowanych technologiach cynkowania (cynkowanie ogniowe, galwaniczne itp.).

lut  04
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl