"/>
KOSZYK JEST
PUSTY

665 962 695

biuro@4chemicals.pl

Korozja elementów mocujących. Jak jej przeciwdziałać ?

sty28

Korozja elementów mocujących. Jak jej przeciwdziałać ?

Problemy z korodowaniem śrub i nakrętek powstaje też podczas cynkowania ogniowego i galwanicznego, gdyż w tych procesach jest nakładana grubsza warstwa ochronna na śrubę i przyczynia się tym samym do powiększenia jej rozmiarów. Na skutek czego, aby móc nakręcić na niej nakrętkę należy zrobić drobne nacięcie. To powoduje, ze warstwa ochrona zostaje uszkodzona i w niesprzyjających warunkach np. drogowych śruby i nakrętki pod wpływem soli na znakach ulegają bardzo szybkiej korozji.

Proces termodyfuzyjnego nakładania warstwy ochronnej na elementy daje nam możliwość nałożenie odpowiednio cienkiej warstwy ochronnej. Dając nam na powierzchni gwintowanej odpowiednią warstwę ochronną równomiernie rozłożoną nawet na częściach o skomplikowanej budowie.

Elementy tak pokryte powyższą metodą bardzo ułatwiają pracę osobom używających ich podczas montażu znaków, budowy mostów itp.

Główną zaletą metody jest też to, że można ja stosować w przypadku cynkowania metali o strukturze sprężystej, która nie wytrzymuje bardzo wysokich temperatur podczas cynkowania innymi sposobami, dzięki czemu nie ulega odkształceniom.

W celu zlikwidowania matowego szarego koloru ocynkowanych elementów możemy je pokryć warstwą chromu w celu nadania połysku, albo dowolna farba.

sty  28
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl